|
|
|
Аналіз впливу регуляторного акту |
|
02.03.11 |
|
У К Р А Ї Н А ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ ЧОПСЬКА МІСЬКА РАДА 89502, Закарпатська обл., м. Чоп, вул. Берег, 2. тел./факс: 71-12-42 E-mail:
Ця адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт.
16.02.2011 року № ________/________
Аналіз впливу регуляторного акту
Юридичним відділом Чопської міської ради розроблено, у відповідності до Плану підготовки регуляторних актів в сфері господарської діяльності на 2011 р. (рішення Чопської міської ради № 6 від 30.12.2010 р.), проект рішення Чопської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші на території міста Чоп». 1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом регулювання: Даним проектом передбачається скасування застарілих нормативних актів, прийнятих в попередні роки та виконання вимог ст. 5 КУпАП, ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» в частині затвердження органами місцевого самоврядування правил додержання тиші на відповідних територіях, підвищення ефективності діяльності по попередженню та зменшенню рівнів шуму на захищених об’єктах. 2. Визначення цілей регулювання: Ціль регуляторного акту – визначення порядку організації заходів по забезпеченню реалізації прав громадян на захист від негативного впливу шуму, неіонізуючого впливу та інших фізичних факторів в години доби, визначені законом, постійний контроль за дотриманням цього порядку уповноваженими органами відповідно до закону. 3. Визначення альтернативних способів досягнення встановлених цілей: Альтернативними способами досягнення цілей регулювання є: 1. Самостійне встановлення режиму роботи власниками закладів незалежно від місця розміщення, форми власності та неухильне додержання вимог щодо додержання допустимих рівнів шуму в нічний час. На практиці зазначений спосіб більшістю власників закладів нехтується, оскільки його застосування йде в розріз з головною метою підприємницької діяльності – отриманням найбільших прибутків в найкоротші строки. 2. Посилення контролю за додержанням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства, зокрема, додержання тиші з боку контролюючих органів. Даний спосіб є ефективним, проте виключає участь органів місцевого самоврядування у здійсненні заходів щодо попередження та зменшення шкідливого впливу шуму. Натомість, запропонованим проектом регуляторного акту цілі регулювання досягаються шляхом запровадження механізму погодження та встановлення Виконавчим комітетом Чопської міської ради режиму роботи закладів, діяльність яких супроводжується утворенням шуму в нічний час (з 22.00 до 08.00) та заборони на здійснення такої діяльності без отримання відповідного рішення. 4. Опис механізмів та заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту: Запропонований проект регуляторного акту дозволяє органам місцевого самоврядування ефективно виконувати покладені законом функції по здійсненню організаційних заходів щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами. Інші механізми, в силу недосконалості законодавства та інших суб’єктивних причин, є неефективними та не можуть забезпечити належного захисту прав громадян, що підтверджується систематичними скаргами мешканців на порушення їх прав на безпечне для життя та здоров’я середовище. З іншої сторони, проект регуляторного акту передбачає механізм попередження зловживань з боку органів місцевого самоврядування своїм правом на заборону видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, шляхом запровадження погодження та затвердження режиму роботи установ за принципом «мовчазної згоди». Крім того, вищевикладений механізм погодження не застосовується у випадках, передбачених законом. 5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту: Досягнення поставлених цілей за рахунок затвердження регуляторного акту можливе з наступних причин: 1. Статтею 24 Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», п. 44 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлений обов’язок затвердити правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів. 2. п. 4 ч. б ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено право виконавчих органів місцевих рад встановлювати за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ, організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності. 3. Законодавством визначені допустимі рівні шуму протягом доби, органи, на які покладені обов’язки щодо здійснення контролю за додержання правил тиші. З огляду на викладене, враховуючи прозорість механізму погодження та встановлення режиму роботи, а також механізми протидії порушенням у сфері дотримання правил тиші, регуляторний акт стимулюватиме зацікавлених осіб притримуватись правил тиші на території міста. 6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта:
Сфера впливу Вигоди Витрати Органи місцевого самоврядування - зростання авторитету органів місцевого самоврядування - зменшення кількості порушень в сфері дотримання правил тиші Суб’єкти господарювання Дотримання вимог санітарних норм до ведення господарської діяльності, що супроводжується утворенням шуму, зменшення кількості конфліктних ситуацій з мешканцями прилеглих об’єктів та власниками територій Встановлення, в певних випадках, заборони діяльності в нічний час (22.00 до 08.00 години). Населення Забезпечення прав громадян на безпечні умови життя Можливе зменшення кількості обслуговуючих закладів в нічний час (22.00 до 08.00 години).
Очікуваним результатом запровадження регуляторного акту має стати значне покращення санітарно-епідеміологічного стану території міста, зокрема у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму неіонізуючого впливу та інших фізичних факторів протягом першого року дії регуляторного акту. 7. Визначення показників результативності регуляторного акта: Об’єктивним показником результативності регуляторного акту вважаємо зменшення або повну відсутність скарг мешканців на порушення правил тиші на території міста. 8. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття: Результативність акта буде відстежуватись за допомогою моніторингу кількості та предметного складу адміністративних правопорушень у сфері дотримання правил тиші, санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, аналізу кількості звернень громадян, що надходять до органів місцевого самоврядування з приводу порушень правил тиші на території міста. Проведення базового відстеження результативності буде здійснюватись через шість місяців з дня набрання чинності регуляторним актом. З метою оцінки ступеня досягнення регуляторним актом визначених цілей повторне відстеження результативності буде здійснене через рік з дня набрання чинності регуляторним актом.
Начальник Юридичного відділу І.В. Дудурич
|
|
|
проект рішення правила тиші |
|
02.03.11 |
|
проект
У К Р А Ї Н А ЧОПСЬКА МІСЬКА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ Третя сесія шостого скликання Р І Ш Е Н Н Я
від березня 2011 року № _____ м. Чоп
Про затвердження Правил додержання тиші на території міста Чоп Відповідно до п. 44 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 5, 182 КУпАП, ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Санітарних норм допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будинків і на території житлової забудови, затверджених наказом Головного державного санітарного лікаря СРСР від 03.08.1984 р. № 3077-84, Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, затверджених Наказом МВС України від 23.12.2003 р. № 1649, з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів, Чопська міська рада в и р і ш и л а: 1. Затвердити Правила додержання тиші на території міста Чоп (додаються). 2. Вважати такою, що втратила чинність частину 5.5. «Вимоги щодо дотримання тиші в громадських місцях» Правил благоустрою території міста Чоп, затверджених рішенням Чопської міської ради № 10 від 06.03.2007 р. 3. Вважати такими, що втратили чинність Правила дотримання тиші на території міста Чоп, затверджені рішенням Чопської міської ради від 24.12.2002 р. 4. Вважати таким, що втратило чинність Положення про погодження режиму роботи підприємствами, установами та організаціями торгівлі та сфери обслуговування незалежно від форм власності з виконавчим комітетом Чопської міської ради, затверджене рішенням Чопської міської ради № 6 від 18.12.2008 р. 5. Відділу внутрішньої політики і контролю (Вашко Д.Й.) забезпечити оприлюднення даного рішення в друкованих засобах масової інформації. 6. Дане рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.
Міський голова Г. Цар
|
|
|
Правила додержання тиші на території міста Чоп |
|
02.03.11 |
|
Правила додержання тиші на території міста Чоп 1. Загальні положення 1.1. Правила додержання тиші на території міста Чоп (надалі - Правила тиші) затверджені з метою попередження утворення та зниження шуму на захищених об’єктах, розташованих на території міста, до рівнів, установлених санітарними нормами, забезпечення рівнів звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівнів шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами, недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами на захищених об’єктах. 1.2. Визначення термінів: 1.2.1. Захищені об'єкти - приміщення жилих будинків і прибудинкові території; приміщення та території лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури; приміщення та території готелів і гуртожитків; приміщення та території розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; приміщення та території інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; території парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків. 1.2.2. Піротехнічний виріб - пристрій, який призначено для створювання необхідного ефекту (світового, іскрового, димового, звукового, змішуваного) за допомогою горіння (вибуху) піротехнічного складу. 2. Вимоги щодо додержання тиші 2.1. Органи виконавчої влади, керівники (інші уповноважені посадові особи) підприємств, установ, організацій та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я людей шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів на території міста Чоп зобов'язані: 2.1.1. здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами. 2.1.2. забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами; 2.1.3. вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в приміщеннях та на територіях захищених об’єктів. 2.2. У нічний час (з 22.00 до 08.00 години) на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. 2.3. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21.00 до 08.00 години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. 2.4. Власники (користувачі) приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язані повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт не пізніше ніж за 2 дні. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні з 09.00 до 19.00 години. В будь - якому випадку, шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм. 2.5. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. 2.6. З метою попередження утворення та зниження шуму на захищених об’єктах, власники закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, організатори концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо зобов’язані звернутися до Виконавчого комітету Чопської міської ради для погодження та встановлення режиму роботи таких закладів та часу проведення таких заходів в нічний час (з 22.00 до 08.00 години). З метою погодження та встановлення режиму роботи, зацікавлена особа подає наступні документи: - документи, що містять інформацію про особу. - документи, що підтверджують право власності або користування особи, зазначеним у звернені закладом. - інші документи, необхідні для вирішення питання. 2.7. Рішення Виконавчого комітету Чопської міської ради з питань погодження та встановлення режиму роботи приймаються протягом тридцяти днів, наступних за днем звернення зацікавлених осіб. У разі неприйняття відповідного рішення у зазначений строк, запропонований зацікавленою особою режим роботи вважається погодженим та встановленим Виконавчим комітетом Чопської міської ради за принципом «мовчазної згоди». 2.8. Рішення Виконавчого комітету Чопської міської ради про відмову в погодженні та встановленні режиму роботи може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку. 2.9. Забороняється проведення в нічний час (з 22.00 до 08.00 години) видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, без погодження та встановлення у визначеному законом порядку режиму роботи та часу проведення відповідних заходів. Режим роботи повинен додержуватися суб'єктами господарювання всіх форм власності. 2.10. У разі притягнення, після погодження та встановлення режиму роботи, відповідних осіб до відповідальності за порушення цих Правил, рішення щодо погодження та встановлення режиму роботи вважається таким, що втратило чинність. 2.11. Вимоги п. 2.2. – 2.9. цих Правил не поширюються на випадки: 2.11.1. здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 2.11.2. здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень; 2.11.3. попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій; 2.11.4. надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень; 2.11.5. попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони; 2.11.6. проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи місцевого самоврядування; 2.11.7. роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 2.11.8. відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, дня міста Чоп, інших свят відповідно до рішення міської ради, проведення спортивних змагань; 2.11.9. проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час (з 22.00 до 08.00 години) за погодженням із Виконавчим комітетом Чопської міської ради в порядку, передбаченому цими правилами. 3. Порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів 3.1. Забороняється застосування піротехнічних виробів (проведення салютів, феєрверків, інших заходів) на території міста Чоп протягом доби за винятком випадків відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, дня міста Чоп, інших свят відповідно до рішення міської ради, проведення спортивних змагань. 3.2. З метою захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів, застосування піротехнічних виробів (проведення салютів, феєрверків, інших заходів) у випадках, передбачених п. 3.1. цих Правил погоджується з Виконавчим комітетом Чопської міської ради. 3.3. Використання піротехнічних виробів без погодження Виконавчого комітету Чопської місткої ради забороняється. 3.4. Для отримання погодження на застосування піротехнічних виробів зацікавлені особи повинні подати до Виконавчого комітету Чопської міської ради відповідну письмову заяву, до якої додаються документи, які підтверджують: 3.4.1. особу заявника, його місце знаходження, юридичний статус; 3.4.2. якість використовуваних виробів (сертифікат якості, тощо); 3.4.3. технологічну документацію (сценарій проведення заходів із зазначенням видів піротехніки, їх кількість та послідовність використання, місце та час, заходи безпеки). 3.5. Рішення Виконавчого комітету Чопської міської ради з питань погодження застосування піротехнічних виробів приймаються протягом тридцяти днів, наступних за днем звернення зацікавлених осіб. У разі неприйняття відповідного рішення у зазначений строк, застосування піротехнічних виробів вважається погодженим Виконавчим комітетом Чопської міської ради за принципом «мовчазної згоди». 3.6. Рішення Виконавчого комітету Чопської міської ради про відмову в погодженні застосування піротехнічних виробів може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку. 3.7. Піротехнічні вироби застосовуються в порядку, передбаченому законодавством. 4. Контроль та відповідальність 4.1. Особи, дії яких призвели до порушення цих Правил, несуть відповідальність, передбачену законодавством. 4.2. Контроль за дотриманням цих Правил здійснюють посадові особи органів внутрішніх справ, державної санітарно - епідеміологічної служби та інших органів виконавчої влади у межах своєї компетенції. 4.3. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування (їх посадові особи), керівники (інші уповноважені посадові особи) підприємств, установ, організацій та громадяни зобов’язані сприяти відповідним органам у здійсненні контролю за дотриманням цих Правил на території міста Чоп.
Міський голова Г.Цар
|
|
|
Звіт міського голови за 2010 рік. |
|
02.03.11 |
|
Звіт міського голови за 2010 рік.
Виконання бюджету міста
У кінці квітня 2010 року був прийнятий Державний бюджет. Фінансове управління негайно розпочало роботу з головними розпорядниками бюджетних коштів по підготовці проекту бюджету міста. Рішенням тридцять п’ятої сесії міської ради від 12 травня 2010 року був ухвалений бюджет міста. Перед керівництвом міста стояло нелегке завдання – виплата відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення, відкриття літніх таборів для відпочинку дітей, підготовка освітніх закладів до нового навчального року, ремонт доріг, встановлення насосів для забезпечення жителів міста водою, заміна зовнішніх газових мереж, коронування дерев, вивіз сміття – неповний перелік робіт на виконання яких було обмаль часу. Завдяки щоденній клопіткій роботі міської ради до бюджету міста (загального та спеціального фондів) надійшло доходів на загальну суму 29073,8 тис.грн. (103,7 %), що більше ніж у 2009 році на 3657,8 тис.грн. До загального фонду бюджету міста надійшло податків та зборів (обов’язкових платежів) у сумі 20477,8 тис.грн., виконання планових показників становить 105,9 %., що більше ніж у 2009 році на 2974,5 тис.грн. Протягом 2010 року до загального фонду бюджету міста надійшло з Державного бюджету субвенцій для виплат різного роду допомог, пільг і субсидій на житлово – комунальні послуги, пільгове перевезення, тверде паливо та проведення виборів на суму 6315,5 тис. грн. Виконання забезпечено по всіх джерелах доходів, крім плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності. До спеціального фонду бюджету міста за звітний період надійшло 2036,1 тис. грн. Фактичні надходження спеціального фонду бюджету міста збільшились, проти поступлень відповідного періоду минулого року на 212,9 тис.грн.
|
|
|
На засіданні виконкому вирішено ряд важливих питань. |
|
02.03.11 |
На засіданні виконкому вирішено ряд важливих питань.1 березня, у перший день весни, відбулось чергове засідання виконкому Чопської міської ради під головуванням міського голови Галини Цар. Члени міськвиконкому розглянули 20 питань порядку денного. Першим питанням був звіт директора міського комунального підприємства житлово-комунального господарства „Тиса” Юрія Олеана про фінансово-господарську діяльність підприємства протягом 2010 року. Співдоповідь мав начальник управління міського господарства Віктор Касьян. Про підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку м.Чоп на 2010 рік доповіла начальник відділу економіки та власності Олена Яловчук. Співдоповідь мав начальник управління міського господарства Віктор Касьян. Заступник міського голови Володимир Хижняк поінформував про підготовку до днів санітарної очистки та благоустрою м.Чоп, в рамках якого затверджено заходи місячника. Серед інших питань було створено координаційну раду з питань профілактики і протидії поширенню наркоманії при виконкомі міської ради, затверджено програму заходів, спрямованих на виконання показників дохідної та видаткової частини бюджету міста на 2011 рік, затверджено план заходів по евакуації населення м.Чоп під час загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, уповноважено посадових осіб на складання протоколів про адміністративні правопорушення та ряд інших питань.
Діана Вашко |
|
|
|
|
Хто на сайті?сторінку переглядають: 18 гостей
|